Konferencja prasowa inaugurująca kampanię

25 października 2022 r. odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”.

Konferencję otworzyła dr Bogusława Bukowska, zastępczyni dyrektora Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom wystąpieniem na temat „Kampania Pierwsze kroki w (cyber)Świecie i motywy jej uruchomienia”. Następnie głos zabrała dr Magdalena Rowicka, psycholożka, Akademia Pedagogiki Specjalnej, która omówiła wybrane wyniki badania „Brzdąc w sieci”. W kolejnym wystąpieniu ekspertka do spraw edukacji cyfrowej, Anna Borkowska z Państwowego Instytutu Badawczego NASK zwróciła uwagę na zagrożenia związane z korzystaniem z internetu i urządzeń cyfrowych przez małe dzieci. Mówiła także o tym, jak chronić najmłodszych. Na zakończenie wystąpił Szymon Majewski, ambasador kampanii, z przekazem do rodziców.


Czy ten artykuł był:

Interesujący
2
Zrozumiały
2
Przydatny
2
 yasr-loader

Przeczytaj również

 1. 4 września 2023

  Rebusy

  Dla dzieci przygotowaliśmy rebusy. Zapraszamy do korzystania. Jeśli maluch będzie miał problemy, to nic nie szkodzi – mama, tata lub inny dorosły pomoże. 😊

 2. Aleksandra Kram, 28 sierpnia 2023

  Zabawy na dworze – praktyczne pomysły

  Piękna letnia pogoda za oknem zachęca do spędzania czasu na dworze. Bycie blisko natury pomaga i dzieciom, i nam, dorosłym wyciszyć się, uspokoić i nabrać siły do codziennych obowiązków. Nieograniczona przestrzeń, śpiew ptaków i szum wiatru w drzewach, kojący widok zieleni… Wszystko to sprawia, że czas spędzony poza domem jest tak przyjemny. Bez względu na […]

 3. 21 sierpnia 2023

  Kolorowanki i…

  Zapraszamy do pobierania kolorowanek dla dzieci. Wkrótce zostaną zamieszczone kolejne materiały do wykorzystania przez dzieci wspólnie z rodzicami, takie jak rebusy i krzyżówki.

 4. 16 sierpnia 2023

  Zdaniem specjalistów – dr Jolanta Jarczyńska

  W kolejnym podcaście dr Jolanta Jarczyńska zwraca uwagę rodziców na to, jak przedszkolaki powinny używać cybermediów, aby lepiej się rozwijać. Co rodzice powinni robić? Jakie korzyści mogą odnieść mali użytkownicy sięgając we właściwy sposób po media cyfrowe? Czy to prawda, że dzieci lepiej rozwijają tzw. inteligencję wizualną? Szybciej się uczą i rozwijają słownictwo?