Konferencja prasowa inaugurująca kampanię

25 października 2022 r. odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”.

Konferencję otworzyła dr Bogusława Bukowska, zastępczyni dyrektora Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom wystąpieniem na temat „Kampania Pierwsze kroki w (cyber)Świecie i motywy jej uruchomienia”. Następnie głos zabrała dr Magdalena Rowicka, psycholożka, Akademia Pedagogiki Specjalnej, która omówiła wybrane wyniki badania „Brzdąc w sieci”. W kolejnym wystąpieniu ekspertka do spraw edukacji cyfrowej, Anna Borkowska z Państwowego Instytutu Badawczego NASK zwróciła uwagę na zagrożenia związane z korzystaniem z internetu i urządzeń cyfrowych przez małe dzieci. Mówiła także o tym, jak chronić najmłodszych. Na zakończenie wystąpił Szymon Majewski, ambasador kampanii, z przekazem do rodziców.


Czy ten artykuł był:

Interesujący
2
Zrozumiały
2
Przydatny
2
 yasr-loader

Przeczytaj również

 1. 7 lutego 2023

  Elektroniczne gadżety i przedszkolaki

  W jaki sposób zaznajamiać przedszkolaki z mediami elektronicznymi? Jakie ustalić reguły? Lepsza bajka do oglądania w smartfonie czy aplikacja edukacyjna?

 2. 31 stycznia 2023

  Rok 2022 – efekty kampanii po dwóch miesiącach od inauguracji

  Z końcem 2022 r. zakończyliśmy ważny etap realizacji kampanii „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”, czas na krótkie podsumowanie. Co udało się osiągnąć, jaki był zasięg naszych oddziaływań?

 3. 25 stycznia 2023

  Czy oglądanie bajek może szkodzić?

  Zachęcamy do zapoznania się w wypowiedziami dr Magdaleny Rowickiej dla Radia Olsztyn na temat niekontrolowanego oglądania bajek przez dzieci w wieku przedszkolnym oraz używania dostępu do cybermediów jako nagrody albo kary.

 4. 4 stycznia 2023

  Warto posłuchać

  Zapraszamy do posłuchania audycji „Akademia życia” Polskiego Radia Białystok na temat kampanii „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie” oraz zagadnień, które porusza.