Konferencja prasowa inaugurująca kampanię

25 października 2022 r. odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”.

Konferencję otworzyła dr Bogusława Bukowska, zastępczyni dyrektora Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom wystąpieniem na temat „Kampania Pierwsze kroki w (cyber)Świecie i motywy jej uruchomienia”. Następnie głos zabrała dr Magdalena Rowicka, psycholożka, Akademia Pedagogiki Specjalnej, która omówiła wybrane wyniki badania „Brzdąc w sieci”. W kolejnym wystąpieniu ekspertka do spraw edukacji cyfrowej, Anna Borkowska z Państwowego Instytutu Badawczego NASK zwróciła uwagę na zagrożenia związane z korzystaniem z internetu i urządzeń cyfrowych przez małe dzieci. Mówiła także o tym, jak chronić najmłodszych. Na zakończenie wystąpił Szymon Majewski, ambasador kampanii, z przekazem do rodziców.


Czy ten artykuł był:

Interesujący
2
Zrozumiały
2
Przydatny
2
 yasr-loader

Przeczytaj również

 1. 15 lutego 2024

  Rok 2023 – podsumowanie kampanii

  Kampania „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”, adresowana do rodziców i opiekunów przedszkolaków, została zainaugurowana 25 października 2022 r. konferencją prasową.

 2. 22 grudnia 2023

  „Jak bezpiecznie wprowadzić przedszkolaka w cyfrowy świat?” – o podsumowaniu kampanii w Radiu Lublin

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Lublin z cyklu „My rodzice”, którą poświęcono podsumowaniu kampanii „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”. W programie dokonano przeglądu wielu tematów i wątków podejmowanych w kampanii w latach 2022 i 2023.

 3. 5 grudnia 2023

  Jak bezpiecznie wprowadzić przedszkolaka w cyfrowy świat?

  Zapraszamy do zapoznania się z przebiegiem konferencji prasowej podsumowującej kampanię „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie” w 2023 r.

 4. 3 grudnia 2023

  Krzyżówki dla przedszkolaków

  Zapraszamy do pobierania krzyżówek, które przygotowaliśmy tak, aby stanowiły ciekawy sposób na spędzenie wspólnego czasu dzieci i rodziców. Dodatkowo, oprócz rozwiązywania haseł, można je także pokolorować.