Blog

 1. 7 lutego 2023

  Elektroniczne gadżety i przedszkolaki

  W jaki sposób zaznajamiać przedszkolaki z mediami elektronicznymi? Jakie ustalić reguły? Lepsza bajka do oglądania w smartfonie czy aplikacja edukacyjna?

 2. 31 stycznia 2023

  Rok 2022 – efekty kampanii po dwóch miesiącach od inauguracji

  Z końcem 2022 r. zakończyliśmy ważny etap realizacji kampanii „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”, czas na krótkie podsumowanie. Co udało się osiągnąć, jaki był zasięg naszych oddziaływań?

 3. 25 stycznia 2023

  Czy oglądanie bajek może szkodzić?

  Zachęcamy do zapoznania się w wypowiedziami dr Magdaleny Rowickiej dla Radia Olsztyn na temat niekontrolowanego oglądania bajek przez dzieci w wieku przedszkolnym oraz używania dostępu do cybermediów jako nagrody albo kary.

 4. 4 stycznia 2023

  Warto posłuchać

  Zapraszamy do posłuchania audycji „Akademia życia” Polskiego Radia Białystok na temat kampanii „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie” oraz zagadnień, które porusza.

 5. 27 grudnia 2022

  Zdaniem specjalistów

  Uruchamiamy nowy dział „Zdaniem specjalistów”. Zamieszczać tam będziemy filmy z wypowiedziami ekspertów na tematy, których dotyczy kampania.

 6. 3 listopada 2022

  Jeśli i gekon nie pomaga…, czyli Szymon Majewski do rodziców

  Ambasador naszej kampanii zwrócił się z przesłaniem do rodziców przedszkolaków. Szymon Majewski, w charakterystycznym dla siebie stylu, prosi rodziców, aby zwracali uwagę na to, w jaki sposób i ile czasu dzieci używają cybermediów.

 7. 27 października 2022

  Konferencja prasowa inaugurująca kampanię

  25 października 2022 r. odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”.

 8. 25 października 2022

  5 prostych zasad – jak używać cybermediów z dziećmi

  Czy zamiast czytania lepiej pozwolić dziecku na oglądanie bajek przed zaśnięciem? Czy można udostępniać cybermedia dziecku w nagrodę, za to, że zrobiło coś, czego od niego oczekiwaliśmy (np. posprzątało swoje zabawki)?

 9. 25 października 2022

  Szymon Majewski wspiera naszą kampanię

  W „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie” zaangażował się Szymon Majewski. Przez najbliższe kilkanaście miesięcy, czyli do zakończenia kampanii w grudniu 2023 r., będzie jej ambasadorem.

 10. 25 października 2022

  Start kampanii

  25 października 2022 roku zainicjowaliśmy kampanię pod nazwą „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”, adresowaną do rodziców i opiekunów przedszkolaków. Jej celem jest wsparcie dorosłych w nauczaniu dzieci bezpiecznego korzystania z cybermediów (czyli Internetu, smartfonów, tabletów itd.). Kampania trwać będzie do końca 2023 roku.