Rozwijanie zasobów i mocnych stron

 1. Maria Engler, 31 stycznia 2024

  Jak wyrażać uznanie?

  Okazywanie drugiej osobie uznania ma duży wpływ na jakość relacji. Jest to szczególnie istotne w relacji rodzic–dziecko. Dzieje się tak z kilku powodów.

 2. Maria Engler, 16 października 2023

  Mindfulness, czyli rozwijanie uważności u dzieci

  Specjaliści nie mają wątpliwości, że nadmierne korzystanie z urządzeń elektronicznych prowadzi m.in. do problemów z zachowaniem, panowaniem nad emocjami, koncentracją, pamięcią oraz snem.

 3. Maria Engler, 11 kwietnia 2023

  Bunt dwulatka czy kryzys trzeciego roku życia?

  Trudno spotkać osobę, która nie słyszałaby o „buncie dwulatka”. Na jego temat krąży wiele mitów i często powtarzanych, nie do końca prawdziwych, opinii.

 4. 14 grudnia 2022

  Jak chronić dzieci przed nadużywaniem urządzeń ekranowych?

  Obecnie dzieci mają kontakt z urządzeniami ekranowymi od najwcześniejszego okresu życia. Obserwują, jak ze smartfonów, komputerów czy tabletów korzystają rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo. Cybermedia szybko przyciągają wzrok dziecka i przykuwają jego uwagę.

 5. dr Blanka Poćwiardowska, 25 października 2022

  Wzmacnianie potencjału dziecka

  W wychowaniu bardzo ważne jest to, żeby główni opiekunowie potrafili docenić siebie, koncentrować uwagę na swoich mocnych stronach. Dzieci uczą się od rodziców, jak traktować siebie. Obserwując dorosłych, rodzeństwo, dzieci uczą się, jak przeżywać osiągnięcia i porażki. Jeśli my – rodzice potrafimy dostrzegać własne zalety, to łatwiej jest nam dostrzegać je u dzieci.