Badania

 1. Maria Engler, 27 lutego 2024

  Czy urządzenia cyfrowe mają wpływ na mózg dziecka? 

  W dzisiejszych czasach dzieci powszechnie korzystają z urządzeń ekranowych. W 2023 roku Fundacja Badań Społecznych zajęła się tematem nadużywania ich wśród dzieci w wieku 7–14 lat.

 2. dr Jolanta Jarczyńska, 25 października 2022

  Niewłaściwe używanie przez dzieci cybermediów: do czego prowadzi i jak temu przeciwdziałać?

  Korzystanie z urządzeń ekranowych (mediów cyfrowych) przez dzieci może być korzystne dla rozwoju dziecka, ale jeśli ich używanie jest niewłaściwe, przynieść może liczne szkody.

 3. dr Wioletta Junik, 25 października 2022

  Czy urządzenia ekranowe mogą szkodzić?

  Technologie cyfrowe i oparte na nich media, z których możemy korzystać za sprawą urządzeń ekranowych, wniosły w nasze życie wiele dobrego. Ułatwiają i wzbogacają porozumiewanie się, edukację i pracę. Stanowią one stosunkowo nowy element naszego stylu życia.

 4. dr Jolanta Jarczyńska, 25 października 2022

  Dzieci w świecie mediów elektronicznych – wybrane dane z badań „Zero to eight”

  Obecnie media cyfrowe i wirtualna przestrzeń stanowią dla dzieci nieodzowny element ich życia. Jak pokazują doniesienia płynące z licznych badań, świat cyfrowy i towarzyszące mu urządzenia nie są dla dzieci nowością. Większość dzieci w wieku przedszkolnym wie, czym są media cyfrowe i z nich korzysta.

 5. dr Magdalena Rowicka, 25 października 2022

  Jak małe dzieci korzystają z urządzeń cyfrowych i co z tego wynika?

  Co drugie dziecko w Polsce od urodzenia do 72. miesiąca życia (ukończonego 6. roku życia) korzysta już z urządzeń mobilnych/cyfrowych, takich jak telefon typu smartfon, tablet, smartwatch czy laptop.