Wspieraj

 1. Maria Engler, 6 marca 2024

  Konflikty z rówieśnikami – jak mądrze wspierać dziecko?

  Dziecko we wczesnym wieku szkolnym staje się coraz bardziej świadome emocji, jakich doświadcza. Oznacza to, że zaczyna rozumieć, skąd biorą się jego emocje i jak wpływają na jego zachowanie.

 2. Kaja Wybieralska, 26 czerwca 2023

  Wspieranie rozwoju samooceny u dzieci – część III

  W poprzednich częściach omówiłam źródła samooceny dzieci i rolę rodziców w rozwijaniu przez nie samooceny – można o nich przeczytać tutaj. Poniżej omawiam rolę nauczycieli w tym procesie oraz proponuję wskazówki przydatne w codziennej pracy z dziećmi. 

 3. Kaja Wybieralska, 15 czerwca 2023

  Rozwój emocjonalny dzieci w wieku przedszkolnym

  Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jedną z 10 umiejętności życiowych, które pomagają w lepszym radzeniu sobie w zmieniającym się środowisku, jest radzenie sobie z emocjami (coping with emotions).

 4. Kaja Wybieralska, 9 maja 2023

  Wspieranie rozwoju samooceny u dzieci – część II

  W poprzedniej części tekstu wskazałam na cztery źródła samooceny. Dzieci rozwijają przekonania o tym, jakie są, na podstawie sukcesów i porażek, których doświadczają. Oceniają także swoje działania porównując je z działaniami innych dzieci.

 5. Kaja Wybieralska, 15 marca 2023

  Wspieranie rozwoju samooceny u dzieci – część I

  Już od najmłodszych lat dzieci zaczynają oceniać siebie. Badania pokazują, że rodzice i opiekunowie pełnią ważną rolę w tym procesie. Od ich postaw zależy, jak w przyszłości dziecko będzie siebie postrzegało.

 6. Julia Jastrzębska, 15 grudnia 2022

  Jak wesprzeć siebie i starsze dziecko, gdy pojawia się rodzeństwo

  Jak dzieci przeżywają pojawienie się rodzeństwa? Reakcje mogą być bardzo różne, w zależności od wieku, płci, charakteru, a także tego, jaki okaże się noworodek.

 7. dr Blanka Poćwiardowska, 25 października 2022

  Wspieranie rodziców w wychowywaniu dziecka

  Chcesz pomóc dziecku poradzić sobie z trudnymi emocjami, nauczyć je rozwiązywania konfliktów i przestrzegania zasad? To jest tekst dla Ciebie.