„Loguj się z głową!” dla klas I – III szkół podstawowych

Zapraszamy nauczycieli uczniów z klas I – III do wdrażania programu „Loguj się z głową!”.

W ramach tego programu uczniowie z pomocą szeryfa Cyberzachodu i pani szeryfowej stawiają czoła Dzikiej Bandzie, czyli zagrożeniom związanym z używaniem Internetu i mediów cyfrowych, a także uczą się radzenia sobie z emocjami i komunikowania się językiem żyrafy. Do realizacji zajęć potrzebna jest pomoc dydaktyczna w postaci wydanej przez Fundację Poza Schematami publikacji, która jest dostępna do bezpłatnego pobrania (publikacja ta miała już kilka wydań, które każdorazowo były wysyłane do publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych).

 • Loguj się z głową!
  Program edukacyjno-profilaktyczny dla dzieci z klas I–III szkół podstawowych
  Kinga Sochocka

Czy ten artykuł był:

Interesujący
1
Zrozumiały
1
Przydatny
1
 yasr-loader

Przeczytaj również

 1. Maria Engler, 15 lutego 2024

  Higiena cyfrowa – co warto o niej wiedzieć

  Korzystanie przez dzieci z urządzeń cyfrowych może nieść ze sobą zarówno pozytywne efekty, jak i zagrożenia. Przed zagrożeniami chronić je może zaangażowanie rodziców w edukację medialną swych dzieci.

 2. Kaja Wybieralska, 15 lutego 2024

  Lęk w wieku przedszkolnym – cz. I

  Niektórzy rodzice zauważają objawy lęku u swoich dzieci w wieku przedszkolnym. Skarżą się one na bóle głowy lub brzucha, mają problemy ze snem. Boją się ciemności lub zwierząt, takich jak psy czy koty.

 3. Maria Engler, 31 stycznia 2024

  Jak wyrażać uznanie?

  Okazywanie drugiej osobie uznania ma duży wpływ na jakość relacji. Jest to szczególnie istotne w relacji rodzic–dziecko. Dzieje się tak z kilku powodów.

 4. 3 grudnia 2023

  Krzyżówki dla przedszkolaków

  Zapraszamy do pobierania krzyżówek, które przygotowaliśmy tak, aby stanowiły ciekawy sposób na spędzenie wspólnego czasu dzieci i rodziców. Dodatkowo, oprócz rozwiązywania haseł, można je także pokolorować.