Rok 2022 – efekty kampanii po dwóch miesiącach od inauguracji

Z końcem 2022 r. zakończyliśmy ważny etap realizacji kampanii „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”, czas na krótkie podsumowanie. Co udało się osiągnąć, jaki był zasięg naszych oddziaływań?

Prace nad kampanią rozpoczęliśmy w styczniu 2022 r., skupiliśmy się na opracowaniu tych materiałów, które miały być gotowe na inaugurację zaplanowaną na drugą połowę roku. Udało się, 25 października, gdy konferencją prasową otwieraliśmy kampanię, była już gotowa strona internetowa z pakietem ciekawych artykułów, spot TV, film edukacyjny dla rodziców, a naszym ambasadorem został Szymon Majewski. W następnych miesiącach przygotowaliśmy kolejne materiały, w tym spot radiowy i piosenkę kampanijną, której premiera będzie miała miejsce w 2023 r. Spot TV i film dla rodziców zostały przygotowane także w wersjach tłumaczonych na polski język migowy. Wszystkie prace prowadzono w ścisłej współpracy z Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, które jest pomysłodawcą i inicjatorem kampanii.

Nasze spoty emitowane były przez stacje telewizyjne i radiowe, kampania obecna też była w mediach interaktywnych i w przestrzeni publicznej. Z naszymi przekazami trafiliśmy do kilku milionów odbiorców. Ile osób z tej grupy to rodzice z grupy docelowej? Szacunkowo powyżej 1,3 mln odbiorców.

W 2023 r. przygotujemy m.in. kolejne artykuły poszerzające bazę wiedzy na stronie kampanii, będziemy publikować podcasty z wypowiedziami ekspertów, a także poradnik dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym dotyczący cybermediów.

Bardzo dziękujemy za wszystkie kierowane do nas informacje zwrotne, odwiedziny na stronie pierwszekroki.net i polubienia na Facebooku.

Marcin J. Sochocki
Prezes Zarządu Fundacji Poza Schematami


Czy ten artykuł był:

Interesujący
0
Zrozumiały
0
Przydatny
0
 yasr-loader

Przeczytaj również

 1. 7 lutego 2023

  Elektroniczne gadżety i przedszkolaki

  W jaki sposób zaznajamiać przedszkolaki z mediami elektronicznymi? Jakie ustalić reguły? Lepsza bajka do oglądania w smartfonie czy aplikacja edukacyjna?

 2. 25 stycznia 2023

  Czy oglądanie bajek może szkodzić?

  Zachęcamy do zapoznania się w wypowiedziami dr Magdaleny Rowickiej dla Radia Olsztyn na temat niekontrolowanego oglądania bajek przez dzieci w wieku przedszkolnym oraz używania dostępu do cybermediów jako nagrody albo kary.

 3. 4 stycznia 2023

  Warto posłuchać

  Zapraszamy do posłuchania audycji „Akademia życia” Polskiego Radia Białystok na temat kampanii „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie” oraz zagadnień, które porusza.

 4. 27 grudnia 2022

  Zdaniem specjalistów

  Uruchamiamy nowy dział „Zdaniem specjalistów”. Zamieszczać tam będziemy filmy z wypowiedziami ekspertów na tematy, których dotyczy kampania.