Rok 2022 – efekty kampanii po dwóch miesiącach od inauguracji

Z końcem 2022 r. zakończyliśmy ważny etap realizacji kampanii „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”, czas na krótkie podsumowanie. Co udało się osiągnąć, jaki był zasięg naszych oddziaływań?

Prace nad kampanią rozpoczęliśmy w styczniu 2022 r., skupiliśmy się na opracowaniu tych materiałów, które miały być gotowe na inaugurację zaplanowaną na drugą połowę roku. Udało się, 25 października, gdy konferencją prasową otwieraliśmy kampanię, była już gotowa strona internetowa z pakietem ciekawych artykułów, spot TV, film edukacyjny dla rodziców, a naszym ambasadorem został Szymon Majewski. W następnych miesiącach przygotowaliśmy kolejne materiały, w tym spot radiowy i piosenkę kampanijną, której premiera będzie miała miejsce w 2023 r. Spot TV i film dla rodziców zostały przygotowane także w wersjach tłumaczonych na polski język migowy. Wszystkie prace prowadzono w ścisłej współpracy z Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, które jest pomysłodawcą i inicjatorem kampanii.

Nasze spoty emitowane były przez stacje telewizyjne i radiowe, kampania obecna też była w mediach interaktywnych i w przestrzeni publicznej. Z naszymi przekazami trafiliśmy do kilku milionów odbiorców. Ile osób z tej grupy to rodzice z grupy docelowej? Szacunkowo powyżej 1,3 mln odbiorców.

W 2023 r. przygotujemy m.in. kolejne artykuły poszerzające bazę wiedzy na stronie kampanii, będziemy publikować podcasty z wypowiedziami ekspertów, a także poradnik dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym dotyczący cybermediów.

Bardzo dziękujemy za wszystkie kierowane do nas informacje zwrotne, odwiedziny na stronie pierwszekroki.net i polubienia na Facebooku.

Marcin J. Sochocki
Prezes Zarządu Fundacji Poza Schematami


Czy ten artykuł był:

Interesujący
0
Zrozumiały
0
Przydatny
0
 yasr-loader

Przeczytaj również

 1. 1 października 2023

  „Razem w cyberświecie – pomysłownik na trudne sytuacje”

  Zapraszamy do zapoznania się z „Pomysłownikem na trudne sytuacje”. Jest to publikacja przygotowana specjalnie dla rodziców przedszkolaków, a dotyczy różnych trudnych sytuacji, które zdarzają się w związku z używaniem przez dzieci cybermediów.

 2. 4 września 2023

  Rebusy

  Dla dzieci przygotowaliśmy rebusy. Zapraszamy do korzystania. Jeśli maluch będzie miał problemy, to nic nie szkodzi – mama, tata lub inny dorosły pomoże. 😊

 3. Aleksandra Kram, 28 sierpnia 2023

  Zabawy na dworze – praktyczne pomysły

  Piękna letnia pogoda za oknem zachęca do spędzania czasu na dworze. Bycie blisko natury pomaga i dzieciom, i nam, dorosłym wyciszyć się, uspokoić i nabrać siły do codziennych obowiązków. Nieograniczona przestrzeń, śpiew ptaków i szum wiatru w drzewach, kojący widok zieleni… Wszystko to sprawia, że czas spędzony poza domem jest tak przyjemny. Bez względu na […]

 4. 21 sierpnia 2023

  Kolorowanki i…

  Zapraszamy do pobierania kolorowanek dla dzieci. Wkrótce zostaną zamieszczone kolejne materiały do wykorzystania przez dzieci wspólnie z rodzicami, takie jak rebusy i krzyżówki.