Rok 2022 – efekty kampanii po dwóch miesiącach od inauguracji

Z końcem 2022 r. zakończyliśmy ważny etap realizacji kampanii „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”, czas na krótkie podsumowanie. Co udało się osiągnąć, jaki był zasięg naszych oddziaływań?

Prace nad kampanią rozpoczęliśmy w styczniu 2022 r., skupiliśmy się na opracowaniu tych materiałów, które miały być gotowe na inaugurację zaplanowaną na drugą połowę roku. Udało się, 25 października, gdy konferencją prasową otwieraliśmy kampanię, była już gotowa strona internetowa z pakietem ciekawych artykułów, spot TV, film edukacyjny dla rodziców, a naszym ambasadorem został Szymon Majewski. W następnych miesiącach przygotowaliśmy kolejne materiały, w tym spot radiowy i piosenkę kampanijną, której premiera będzie miała miejsce w 2023 r. Spot TV i film dla rodziców zostały przygotowane także w wersjach tłumaczonych na polski język migowy. Wszystkie prace prowadzono w ścisłej współpracy z Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, które jest pomysłodawcą i inicjatorem kampanii.

Nasze spoty emitowane były przez stacje telewizyjne i radiowe, kampania obecna też była w mediach interaktywnych i w przestrzeni publicznej. Z naszymi przekazami trafiliśmy do kilku milionów odbiorców. Ile osób z tej grupy to rodzice z grupy docelowej? Szacunkowo powyżej 1,3 mln odbiorców.

W 2023 r. przygotujemy m.in. kolejne artykuły poszerzające bazę wiedzy na stronie kampanii, będziemy publikować podcasty z wypowiedziami ekspertów, a także poradnik dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym dotyczący cybermediów.

Bardzo dziękujemy za wszystkie kierowane do nas informacje zwrotne, odwiedziny na stronie pierwszekroki.net i polubienia na Facebooku.

Marcin J. Sochocki
Prezes Zarządu Fundacji Poza Schematami


Czy ten artykuł był:

Interesujący
0
Zrozumiały
0
Przydatny
0
 yasr-loader

Przeczytaj również

 1. 12 marca 2024

  Piosenka w nowej odsłonie

  Zapraszamy do zapoznania się z nową wersją animacji do kampanijnej piosenki dla przedszkolaków i rodziców.

 2. 15 lutego 2024

  Rok 2023 – podsumowanie kampanii

  Kampania „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”, adresowana do rodziców i opiekunów przedszkolaków, została zainaugurowana 25 października 2022 r. konferencją prasową.

 3. 22 grudnia 2023

  „Jak bezpiecznie wprowadzić przedszkolaka w cyfrowy świat?” – o podsumowaniu kampanii w Radiu Lublin

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Lublin z cyklu „My rodzice”, którą poświęcono podsumowaniu kampanii „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”. W programie dokonano przeglądu wielu tematów i wątków podejmowanych w kampanii w latach 2022 i 2023.

 4. 5 grudnia 2023

  Jak bezpiecznie wprowadzić przedszkolaka w cyfrowy świat?

  Zapraszamy do zapoznania się z przebiegiem konferencji prasowej podsumowującej kampanię „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie” w 2023 r.