Zdaniem specjalistów – prof. Jacek Pyżalski

O tym, co robić, aby mądrze wspierać przedszkolaki w używaniu Internetu, mówi prof. Jacek Pyżalski. Prelegent zwraca też uwagę na często popełniane błędy.


Czy ten artykuł był:

Interesujący
2
Zrozumiały
2
Przydatny
2
 yasr-loader

Przeczytaj również

 1. 11 kwietnia 2024

  Zdaniem specjalistów – dr Tomasz Chomiuk

  O tym, jak dla dzieci ważny jest ruch i dlaczego nie powinny zbyt długo korzystać z cybermediów, mówi dr Tomasz Chomiuk.

 2. 20 listopada 2023

  Zdaniem specjalistów – prof. Maria Deptuła

  Prof. dr hab. Maria Deptuła porusza temat znaczenia więzi dziecka z rodzicami dla jego rozwoju. Ekspertka mówi o tym, jak ważne jest wspólne spędzanie czasu i czerpanie radości z kontaktu z dzieckiem.

 3. 16 sierpnia 2023

  Zdaniem specjalistów – dr Jolanta Jarczyńska

  W kolejnym podcaście dr Jolanta Jarczyńska zwraca uwagę rodziców na to, jak przedszkolaki powinny używać cybermediów, aby lepiej się rozwijać. Co rodzice powinni robić? Jakie korzyści mogą odnieść mali użytkownicy sięgając we właściwy sposób po media cyfrowe? Czy to prawda, że dzieci lepiej rozwijają tzw. inteligencję wizualną? Szybciej się uczą i rozwijają słownictwo?

 4. 5 maja 2023

  Zdaniem Specjalistów – Anna Borkowska

  Psycholożka Anna Borkowska wypowiada się na temat niebezpieczeństw, na które narażone są dzieci w wieku przedszkolnym, gdy podejmują aktywność online. Specjalistka mówi także o tym, jak rodzice mogą chronić dzieci przed niebezpieczeństwami. Wymienia kilka prostych zasad, jakie warto stosować w praktyce.