Jak bezpiecznie wprowadzić przedszkolaka w cyfrowy świat?

Zapraszamy do zapoznania się z przebiegiem konferencji prasowej podsumowującej kampanię „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie” w 2023 r.

W trakcie konferencji dr n. med. Bogusława Bukowska (Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom) zreferowała powody zainicjowania kampanii i wybrane informacje na jej temat. Dr Magdalena Rowicka zaprezentowała niektóre wyniki badania Brzdąc w sieci 2.0, a dr Jolanta Jarczyńska mówiła o tym, w jaki sposób przedszkolaki mogą bezpiecznie używać cybermediów. Dr Blanka Poćwiardowska zaprezentowała poradnik dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym pt. Razem w cyberświecie. Pomysłownik na trudne sytuacje, następnie prof. dr hab. Maria Deptuła omówiła zagadnienie rozwijania samoregulacji u dzieci poprzez udział w grach planszowych. Na koniec wystąpił Szymon Majewski – ambasador kampanii.


Czy ten artykuł był:

Interesujący
0
Zrozumiały
0
Przydatny
0
 yasr-loader

Przeczytaj również

 1. 12 marca 2024

  Piosenka w nowej odsłonie

  Zapraszamy do zapoznania się z nową wersją animacji do kampanijnej piosenki dla przedszkolaków i rodziców.

 2. 15 lutego 2024

  Rok 2023 – podsumowanie kampanii

  Kampania „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”, adresowana do rodziców i opiekunów przedszkolaków, została zainaugurowana 25 października 2022 r. konferencją prasową.

 3. 22 grudnia 2023

  „Jak bezpiecznie wprowadzić przedszkolaka w cyfrowy świat?” – o podsumowaniu kampanii w Radiu Lublin

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Lublin z cyklu „My rodzice”, którą poświęcono podsumowaniu kampanii „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”. W programie dokonano przeglądu wielu tematów i wątków podejmowanych w kampanii w latach 2022 i 2023.

 4. 3 grudnia 2023

  Krzyżówki dla przedszkolaków

  Zapraszamy do pobierania krzyżówek, które przygotowaliśmy tak, aby stanowiły ciekawy sposób na spędzenie wspólnego czasu dzieci i rodziców. Dodatkowo, oprócz rozwiązywania haseł, można je także pokolorować.